شنبه 27 دی ماه 1399 | ثبت نام | ورود | کاربر مهمان  | فارسی   English
ویدیوی سخنرانی خانم رمضانیان در مورد PE ها با استقبال خوبی در این صفحات مواجه شد.
یکی از مهم­ترین نقش­‌های بازار سرمایه تأمین مالی پروژه­‌های جدید و بسط تولید و اشتغال است. این نقش به­‌ویژه در کشور ما که در آن نرخ مشارکت در اقتصاد پایین است، اهمیت ویژه­‌ای دارد. افراد و شرکت­‌های زیادی هر روز تلاش می­‌کنند، فعالیت جدیدی را آغاز کنند، و غالباً شرکت کوچک یا متوسطی بدین منظور راه‌­اندازی می‌­کنند. پرسش آن است که بازار سرمایه به این شرکت­‌ها چه کمکی می­‌کند؟ آیا بورس می­تواند در خدمت این کسب­‌وکارهای جوان باشد؟ آیا بازار سرمایه می­تواند برای شرکت‌­های سهامی خاص منابع مالی تجهیز کند؟
مجله کونسپت متعلق به بخش پژوهشی دویچه بانک در شماره نوامبر خود پیشنهادهای رادیکالی به سیاستمداران غربی، بویژه امریکایی، ارائه می‌دهد.
در صبح روز دوشنبه 27 آبان 1399، حسین عبده تبریزی به عنوان سخنران کلیدی در هشتمین کنفرانس ملی مهندسی مالی شرکت کرد. مضمون اصلی این کنفرانس ادغام و تملک در بازار سرمایۀ ایران بود. در این نشست، دکتر عبده ارائه‌ای با عنوان «نکاتی پیرامون ادغام و تملک در اقتصاد ایران» عرضه کرد.
در نشست پنجم در مباحث منتخب مالی در دانشگاه شریف، آقای دکتر زاوه در مورد تحولات بخش مسکن ارائه‌ای داشتند.
Print Send to Friends
دوشنبه 3 بهمن ماه 1390 | hits : 9465 | Code: 490
بررسی اثر ربایش با وجود دامنه مجاز نوسان در بورس تهران

چکيده:

امروزه در بسياري از بورس­هاي جهان، قانون­گذاران بورس به منظور کاهش تلاطم بازار و همچنين کاهش ضرر سرمايه­گذاران در اثر تصميمات احساسي و هيجاني، اقدام به وضع دامنه مجاز نوسان[1] روزانه نموده­اند. در مورد وضع دامنه نوسان مجاز روزانه، مطالعات نظری و تحقیقات تجربی زیادی انجام شده است که برخی در جهت تایید کارایی و برخی دیگر نشان دهنده ناکارایی وضع این دامنه بوده است.

در این پژوهش ابتدا به بررسی یکی از پیامدهای وضع دامنه مجاز نوسان به نام اثر ربایش[2] پرداخته و سپس با استفاده از مدل آماری خودهمبستگی، وجود و یا عدم وجود آن را در 5 شرکت از شرکت­های بورس تهران، در سال 1388 بررسی می­نماییم.

با توجه به نتایج به دست آمده، 5 شرکت پر معامله حفاری شمال، مخابرات، صنایع دریایی ایران، بانک سینا و سایپا که به تنهایی نزدیک به 23 درصد از تمامی معاملات بورس تهران در سال 1388 را به خود اختصاص می­دهند، دارای اثر ربایش منفی(اثر دافعه) در حدود دامنه نوسان خود می­باشند. لازم به ذکر است این اثر در حدود پایینی مستحکم­تر و قابل دفاع­تر از حدود بالایی می­باشد. همچنین مشاهده شد که اثر ربایش و اثر تکانه­ای دو متغیر متفاوت بوده و اثر ربایش مشاهده دیگری از اثر تکانه­ای نمی­باشد.


[1] دامنه مجاز نوسان ترجمه عبارت Price limit به معنی محدودیت قیمت است، اما بر اساس تعاریف مندرج در بخش اصطلاحات تارنمای بورس اوراق بهادار تهران، اصطلاح دامنه مجاز نوسان به معنی حد مجاز تغییرات قیمتی، تعریف شده است.

[2] Magnet effect

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
© Copyright 2011 iranfinance.net All Rights Reserved. Powered by : HomaNic.com | Developed by :